Blog

Jak odpowiednio troszczyć się o włosy, by były lśniące i zdrowe?

Różnorodność porad dotyczących dbania o włosy i ilość specyfików do ich pielęgnacji może przyprawić o zawrót głowy. Jak odpowiednio troszczyć się o włosy, by były lśniące i zdrowe? Nie ma jednej dobrej drogi do osiągnięcia tego celu. By odpowiednio się nimi zaopiekować, musisz dobrze poznać swoje włosy.

Obserwuj, jak na poszczególne kosmetyki i zabiegi reagują Twoje włosy. Dobranie odpowiednich specyfików bywa czasem długotrwałe, ale to jedyny sposób, by utrzymać fryzurę w doskonałej kondycji. Satysfakcja z pięknych, lśniących fal na Twojej głowie z pewnością zrekompensuje wcześniejszy trud.

Stosuj kosmetyki dobrane do rodzaju włosów i typu skóry głowy. Skład poszczególnych produktów skomponowano z myślą o konkretnym typie włosów – czytaj więc etykiety i kupuj kosmetyki najlepsze dla Ciebie.

Wybierając szampony, odżywki i maski, zwracaj uwagę na skład – jakościowe produkty z najlepszych  składników to gwarant lśniącej i zdrowej fryzury. Przy ustalaniu receptury nowoczesnych kosmetyków współpracują naukowcy z różnych dziedzin, dzięki czemu właściwości pielęgnacyjne dobrych współczesnych produktów są o wiele wyższe niż tych sprzed dekady. Jednocześnie coraz więcej ekskluzywnych marek kosmetycznych wprowadza produkty które w swoim składzie zawierają naturalne składniki. Przykładem jest firma Rahua, która posiada serie szamponów, odzywek a także maski. Ta marka zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Naturalne, nierafinowane i tłoczone na zimno oleje to niezastąpione źródło substancji odżywczych dla Twoich włosów.  Olejki możesz aplikować na suche lub lekko zwilżone ciepłą wodą kosmyki – wtedy łatwiej i równomiernie rozprowadzisz kosmetyk na całej długości. Nałóż foliowy czepek i ręcznik. Ciepło sprawi, że dobroczynne związki z oleju szybciej wnikną we włosy i skórę głowy.

Pielęgnacja to nie wszystko. Wzmacniaj włosy także od środka. Wprowadź do swojej diety świeżo wyciskane skoki, zwłaszcza z pomarańczowych warzyw i owoców oraz sięgaj jak najczęściej po fasolę i ciemnozielone warzywa (np. brokuły, jarmuż i szpinak), które stanowią źródło witaminy A. Przed wypadaniem włosów uchroni Cię częste spożywanie orzechów, zwłaszcza brazylijskich. Nie żałuj sobie ryb morskich zawierających kwasy omega-3, witaminę B12 i żelazo. Wapń jest podstawowym budulcem włosów, dlatego dostarczaj go, jedząc nabiał.