Blog

Co to jest serum do twarzy i jak stosować? Kilka prostych porad

Serum do twarzy to prawdziwy eliksir piękna i młodości. W czym tkwi sekret luksusowego kosmetyku? Jak stosować serum, by w pełni wykorzystać jego moc?

 

Co to jest serum do twarzy?

Serum przybiera postać lekkiego żelu, pianki lub olejku. Zawiera wysokie stężenie aktywnych substancji, które regenerują i odżywiają zmęczoną cerę. Błyskawicznie wnika w skórę, dostarczając jej brakujących witamin i minerałów.

 

Jak stosować serum?

Serum do twarzy może być stosowane jako element codziennej pielęgnacji albo tymczasowej terapii. Żeby uzyskać widoczne efekty, trzeba używać go regularnie, przez okres minimum kilku tygodni. Aplikacja serum jest bardzo prosta. Preparat nakładamy rano lub wieczorem, na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy. Czekamy kilka minut, aż zdąży się wchłonąć, a następnie wklepujemy krem na dzień lub noc. Dzięki temu na skórze tworzy się warstwa ochronna, która zapobiega wyparowaniu substancji aktywnych. Preparat może zadziałać z odpowiednią intensywnością, a proces regeneracji zostaje przyspieszony.

 

Pamiętaj! Serum nie zastępuje kremu, tylko wzmacnia i uzupełnia jego działanie!

 

Jakie serum do twarzy wybrać?

Stosowanie serum przynosi najlepsze efekty, gdy kosmetyk jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym czy odżywiającym. Odpowiednio dobrane serum pomaga wyrównać kolor skóry, rozjaśnić cerę albo pozbyć się niedoskonałości. Chociaż panuje przekonanie, że kosmetyk jest przeznaczony dla kobiet dojrzałych, jego zalety docenią również osoby młode. Najważniejsze, by sięgnąć po właściwy preparat.